Музички тобоган - активности током Дечије недеље

Поводом обележавања Дечије недеље, 7. октобра 2025. године, у нашој школи одржан је разноврстан и весеo програм под називом „Музички тобоган“, у организацији наставнице музичке културе Марије Митић.

Циљ активности био је да се кроз игру, забаву и музику подстакне развој музичких способности, сарадње, такмичарског духа и заједништва међу ученицима.

Ученици од I до VIII разреда су кроз низ занимљивих музичких игара и задатака – Музичке загонетке, Музичке слагалице, Игру меморије и Музичке свезналице, показали знање, креативност и сарадњу. 

Ученици су били подељени у две екипе које су се смењивале у задацима, а за сваки тачан одговор освајали су поене. 

Посебну радост и мотивацију донеле су игре за публику - Плес балонима, Глуви телефони, Музички ластиш и Музичке столице, у којима су и остали ученици могли да се опробају у музичким изазовима.

Цела активност протекла је у ведром расположењу, уз песму, игру и дружење, а догађај је пратила и локална телевизија.

Ученици су уживали у заједничком дружењу, а догађај је својом енергијом и радошћу оправдао дух Дечије недеље – да се деца играју, друже и уче у радости и музици.













Коментари

Популарни постови са овог блога

Дечја недеља

Интерактивна позоришна представа

Припреме за фото конкурс

Окружно такмичење за солисте

Постављена макета Сунчевог система у холу школе

Награђена ученица наше школе

Хуманитарна акција

Наставници наше школе на стручном усавршавању у Португалији

Организован једнодневни излет за ученике наше школе

„Мој свет из маште” - ликовна радионица